Prowadzisz- odłóż telefon

Naukowe badania, analizy oraz statystyki policyjne wskazują jednoznacznie, że korzystanie z zestawu głośnomówiącego czy słuchawkowego jest równie niebezpieczne co rozmawianie przez telefon trzymany w ręku. Dzieje się tak, ponieważ to przeciążenie poznawcze, a nie fakt trzymania telefonu w ręce, jest odpowiedzialne za odciąganie uwagi kierowcy od prowadzenia samochodu.

 

Potwierdzają to również wyniki badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego na zlecenie TU UNIQA. Wskazują bowiem, że…

 

UWAGA!

 

Dlatego stworzyliśmy specjalistyczny program szkoleniowy, który dedykujemy kierowcom flotowym, aby uświadomić im zagrożenia spowodowane dekoncentracją i nieuwagą.

 

Cele programu:

Zwiększenie bezpieczeństwa kierowców flotowych poprzez:

  • uświadomienie kierowcom zagrożeń wynikających z dekoncentracji oraz rozproszenienia uwagi podczas prowadzenia samochodu;
  • uświadomienie uczestnikom, że rozmowa telefoniczna w czasie  prowadzenia pojazdu wydłuża czas reakcji kierowcy oraz zaburza procesy świadomego zauważania obiektów i rozumienia informacji przekazywanych do mózgu przez zmysły;
  • zwrócenie uwagi na tzw. ślepotę z nieuwagi, która powoduje, że kierowca patrzy na drogę lecz nie widzi, co się na niej dzieje.

Istnieje także możliwość dopasowania tematyki i długości trwania warsztatów do potrzeb organizacji.